Retinolis: kas tai ir panaudojimas kosmetikoje
Pastaruoju metu vis daugiau ir daugiau žmonių kalba apie retinolį ir jo teigiamą poveikį odos sveikatai. Iš tiesų retinolis gali būti idealus pasirinkimas brandžiai, pigmentuotai ar į aknę linkusiai odai, kadangi jis pasižymi eksfoliacinėmis savybėmis bei skatina kolageno skaidulų gamybą. Būtent dėl šios priežasties retinolis dažnai naudojamas kosmetikoje, kur jis atlieka pagrindinės veikliosios medžiagos vaidmenį. Jei susidomėjote ir norėtumėte apie retinolį sužinoti daugiau, šis straipsnis kaip tik jums. Jame detaliau apžvelgsime, kas tai ir kaip jis naudojamas kosmetikoje.
Kas yra retinolis?
Visų pirmiausia, nuo ko reikėtų pradėti – išsiaiškinti, kas yra retinolis. Taigi, retinolis – tai viena iš vitamino A formų, priklausanti retinoidų grupei. Ši medžiaga yra bioaktyvini, tad ji puikiai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir skatina atsinaujinimo procesus, kolageno ir elastino sintezę.
Retinolis ir jo nauda odai
Jei jus domina retinolis, turėkite omenyje, jog jo nauda odai yra sunkiai išmatuojama! Kaip galbūt jau supratote, ši vitamino A forma turi daugybę naudingų savybių, todėl dažnai yra pasitelkiama odos priežiūroje. Priklausomai nuo turimų poreikių, retinolis gali padėti kovoti su raukšlėmis, pigmentinėmis dėmėmis, akne ar jos paliktais randeliais. Neretai retinolis odai suteikia lygesnį atspalvį bei daugiau skaistumo, gaivumo, kadangi jis pasižymi šveičiamuoju poveikiu, skatina odos atsinaujinimą, o taip ir reguliuoja sebumo išsiskyrimą. Tad, jei norite džiaugtis gražia ir švytinčia oda, rekomenduojama išbandyti kosmetikos priemones, savo sudėtyje turinčias retinolio.
Retinolio naudojimas kosmetikoje
Ne paslaptis, jog retinolis kosmetikoje yra viena populiariausių veikliųjų medžiagų, įprastai randama serumuose, kremuose ar kaukėse. Dėl savo šviesinamojo poveikio neretai retinolis yra naudojamas ir paakiams skirtų produktų formulėse. Visgi, reikėtų paminėti, jog retinolio koncentracija skirtingose priemonėse gali skirtis. Pradedantiesiems rekomenduojama rinktis produktus, kurių sudėtyje būtų vos 0,1% retinolio koncentracija. Taip yra todėl, nes natūraliai žmogaus organizme retinolio tikrai nėra randama daug, tad pasirinkus per stiprios koncentracijos produktą, galima pažeisti odos barjerą.
Retinolis – kaip teisingai naudoti?
Jei manote, jog jūsų odai reikalingas retinolis, tačiau nežinote, kaip teisingai jį naudoti, nesijaudinkite, tai tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Bene svarbiausias patarimas, kurį reikėtų prisiminti - retinolio turinčius produktus į odos priežiūros rutiną reikėtų įvesti palaipsniui, pamažu didinant jų naudojimo dažnį ar koncentraciją. Tokiu būdu išvengsite odos dirginimo ar kito šalutinio poveikio. Taip pat verta paminėti ir tai, jog grynas retinolis didina odos jautrumą UV spinduliams, dėl ko produktai, kurių sudėtyje yra šios medžiagos, įprastai yra pritaikyti naudoti nakties metu. Kaip bebūtų, norint gerai apsisaugoti nuo neigiamo UV spindulių poveikio bei išvengti nudegimų ar pigmentinių dėmių, būtina naudoti veido kremą nuo saulės.
Na, o jei kyla papildomų klausimų, kaip naudoti retinolį, rekomenduojama pasitarti su šios srities specialistu – kosmetologu. Kiekvieno žmogaus oda yra individuali, todėl natūralu, vienam geriausias ingredientas gali būti retinolis, tuo tarpu kitam jis gali tikti mažiau.
Kada pamatysite rezultatus?
Nors retinolis veidui yra itin veiksmingas ingredientas, svarbu suprasti, jog džiuginančių rezultatų teks šiek tiek palaukti. Retinolio poveikis nėra pastebimas po vieno ar dviejų jo naudojimo kartų. Įprastai pirmieji rezultatai yra pastebimi po 4-6 savaičių reguliaraus priemonių naudojimo. Ilgalaikis naudojimas, kuris gali trukti net keletą mėnesių, neretai yra tai, kas pagerina odos tekstūrą, sumažina raukšles bei suteikia odai švytėjimo.